Koty to zwierzęta niezależne, lubiące chadzać własnymi ścieżkami. Nie oznacza to oczywiście, że są w mniejszym stopniu empatyczne niż psy, koty także przywiązują się do swoich właścicieli. Zdarza się im jednak, że pomimo przywiązania do swojego posiadacza wychodzą poza dom na otwartą przestrzeń. Pomimo doskonałego powonienia, dzięki któremu zwierzęta te odnajdują bez problemu drogę powrotną do domu, na zwierzaka może czekać wiele niebezpieczeństw. Nie dziwi więc fakt, że tak wielu opiekunów swoich pociech decyduje się na lokalizator dla kota. 

Jak działa lokalizator?

Urządzenie w postaci nadajnika GPS zostaje umieszczone w obroży zwierzaka, dzięki czemu właściciel otrzymuje sprecyzowaną lokalizację pobytu kota w danym momencie. Sprzęt niezwykle przydatny w kontekście pupili, którzy uwielbiają wymykać się z domu i penetrować okoliczne tereny. Z lokalizatorem dla kota właściciel zapomni o nerwowych chwilach, w których nie wie, gdzie jego zwierzak przebywa. Utrata bliskiego członka rodziny to traumatyczne przeżycie, zwłaszcza dla dziecka, dlatego nie warto pozostawić los zwierzęcia na pastwę przeznaczenia.

Intuicyjne śledzenie

Wyniki położenia lokalizacji nadajnika można śledzić przez internet lub aplikację mobilną. W ten sposób uzyskujemy aktualne dane w czasie rzeczywistym, co do położenia kota, a dokładnie kierunek poruszania się oraz zarys rejonu, w którym przebywa. Takie proste działanie pozwala na sprowadzenie zwierzęcia do domu w niedługim czasie, a co najważniejsze w pełni bezpiecznie. Dostępna historia lokalizacji umożliwia na określenie najchętniej uczęszczanych rejonów. Do ciekawych rozwiązań w kontekście lokalizatora dla kota należy ustawianie alertów. Dzięki nim możemy ustawić bezpieczną strefę dla zwierzęcia, a po jej opuszczeniu zostaniemy sprawnie poinformowani o tym fakcie.  W ten oto sposób mamy zagwarantowaną pewność, że nasz milusiński nie opuści terenu działki bez żadnego znaku. Coraz więcej właścicieli decyduje się na tego typu rozwiązanie, ponieważ jest to rozwiązanie bezpieczne dla kota, a jednocześnie niezwykle intuicyjne. Nie potrzeba wielkiego trudu, by jasno określić miejsce przebywania zwierzaka. Prostota i profesjonalizm w zasięgu każdego właściciela.